Kozí Vŕšok expanduje na Ukrajinu

Kozí Vŕšok expanduje na Ukrajinu

Leonteus, s.r.o. uzatvorila pred nedávnom partnerskú zmluvu so skupinou ARDIS na Ukrajine, ktorá jej umožní distribúciu vlastných mliečnych výrobkov pod značkou Kozí Vŕšok na ukrajinskom trhu.

V prvej fáze bude spolupráca zameraná najmä na distribúciu zrejúcich syrov Kozí Vŕšok. Spoločnosť má v pláne počas 2. polroku 2019 pokryť 65 najväčších hypermarketov prevádzkovaných nadnárodnými reťazcami v kyjevskom regióne. Následne bude prebiehať rozšírenie distribúcie aj na ďalšie predajne na území Ukrajiny, pričom cieľovo môže získať Kozí Vŕšok v spolupráci s ukrajinským partnerom prístup k zásobovaniu až takmer 1250 supermarketov.


Spoločnosť ARDIS je jedným z najväčších dovozcov syrov a distribútorov mliečnych výrobkov na Ukrajine s viac ako 20 ročnou históriou. Na ukrajinskom trhu zabezpečuje dlhodobo distribúciu medzinárodných značiek ako sú Zanetti, Mona, Madeta, Schordinger, Zott, apod. pre nadnárodné reťazce ako METRO C&C, Auchan, ATB, Billa, Novus, Silpo, ale aj pre segment HoReCa (Hyatt, Íĺ Molino, Intercontinental, Domino’s, atď.).Kontakt pre médiá: Ľudovít Tóth, event2all,  0907 982 221, toth@event2all.sk

Kozí Vŕšok prevádzkovaný Leontus, s.r.o. je slovenským výrobcom syrov a mliečnych výrobkov z kozieho, ovčieho i kravského mlieka. Je držiteľom svetových ocenení, aké doposiaľ nezískal žiadny iný slovenský výrobca.  Na najprestížnejšej syrárskej súťaži World Cheese Awards 2017 získal Kozí Vŕšok zlatú medailu za 6 mesačný zrejúci tvrdý kozí syr a bronzovú medailu za 3 mesačný zrejúci polotvrdý kozí syr.  Bronzová medaila bola v poradí už štvrtá v histórii značky. Kozí vŕšok prevádzkuje rovnomennú reštaurácie neďaleko obce Ivachnová. Viac informácií nájdete na www.kozivrsok.sk.    

Zdielaj tento článok

Ostatné články

Ovčí jogurt - malinový

Parený syr špecifického tvaru a chuti príznačných pre Slovensko. Mlieko z horských oblastí, ako aj dlhoročná tradícia syrárskych majstrov liptovského regiónu sú zárukou vysokej kvality Liptov Parenice.

Syr je vhodný prípravu jedál studenej i teplej kuchyne. Jeho typický tvar otvára dvere vašej kulinárskej fantázii.

Odporúčame servírovať s bielym vínom Devín alebo ľahším červeným vínom Chianty.

Energetická hodnota na 100g výrobku (kJ/kcal)1164kJ/281kcal
Bielkoviny17g
Sacharidy2,0g
z toho cukry<0,5g
Tuky23g
Nasýtené mastné kyseliny15g
Soľ1,9g
Vápnik501mg