DELAKTÓZOVANÉ JOGURTY: Prinášame vám nové príchute

DELAKTÓZOVANÉ JOGURTY: Prinášame vám nové príchute

Pre všetkých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu, máme skvelú správu. Rozšírili sme ponuku delaktózovaných jogurtov o nové príchute.

Ľudí trpiacich intoleranciou na laktózu každým rokom pribúda. Preto sme sa rozhodli rozšíriť radu našich delaktózovaných jogurtov o nové príchute. Tešiť sa môžete na ovčí jogurt:

  • čučoriedkový
  • čokoládovo-lieskovoorieškový
  • s chia semienkami
  • broskyňovo-marhuľový s chia semienkami 

prevratné jogurty

Ako všetky naše jogurty, aj tie delaktózované, zrejú v skle, vďaka čomu majú nezameniteľnú chuť. Obsahujú živú kultúru, ktorá prospieva tráveniu.

Vyrábané sú ručne u nás na Liptove za použitia tradičnej receptúry. Ich kúpou podporuje slovenský potravinársky priemysel.

intolerancia na laktózu

Aby si aj ľudia, ktorí trpia intoleranciou na laktózu mohli vychutnávať chuť mliečnych výrobkov, konzumovať ich bez obáv a ťažiť z benefitov, ktoré mliečne výrobky prinášajú, vyvinuli sme delaktózované jogurty. Proces výroby týchto jogurtov sme upravili tak, aby výsledkom bol náš “typický” jogurt, ale bez laktózy.

Práve tá spôsobuje ľuďom trpiacim intolarenciou nepríjmené tráviace problémy. Ich tráviaci systém nedokáže laktózu poriadne stráviť, tá putuje ďalej do čriev, kde je pôvodcom rôznych ťažkostí.

Ľudia trpiaci intoleranciou na laktózu si musia dávať pozor na konzumáciu mliečnych výrobkov a držať bezlaktózovú dietu, čo väčšinou znamená úplné vyradenie mliečnych výrobkov z jedálnička.

Avšak aby si aj takéto osoby mohli dopriať mliečne výrobky, ktoré sú zdrojom vápnika, vznikli delaktózované mliečne výrobky. Tie sú ľahko stráviteľné a nespôsobujú žiadne nežiadúce tráviace problémy.

ovčie delaktózované jogurty

Zdielaj tento článok

Ostatné články

Ovčí jogurt - malinový

Parený syr špecifického tvaru a chuti príznačných pre Slovensko. Mlieko z horských oblastí, ako aj dlhoročná tradícia syrárskych majstrov liptovského regiónu sú zárukou vysokej kvality Liptov Parenice.

Syr je vhodný prípravu jedál studenej i teplej kuchyne. Jeho typický tvar otvára dvere vašej kulinárskej fantázii.

Odporúčame servírovať s bielym vínom Devín alebo ľahším červeným vínom Chianty.

Energetická hodnota na 100g výrobku (kJ/kcal)1164kJ/281kcal
Bielkoviny17g
Sacharidy2,0g
z toho cukry<0,5g
Tuky23g
Nasýtené mastné kyseliny15g
Soľ1,9g
Vápnik501mg